BOOKS AND MORE
BOOKS AND MORE

Wysokowydajny rozsiewacz nawozów AMAZONE ZA-M ultra

Szczegóły

AMAZONE oferuje każdemu gospodarstwu odpowiedni dla niego rozsiewacz!

ZA-M 3000 Ultra und Profis

ZA-M 3000 Ultra
Szerokość robocza: 15 m do 52 m
Elektronika regulacji: wyposażenie w Control-Paket
Pojemność zbiornika: 3000 I do 4200 I (do 4100 kg masy użytkowej)
Warianty nadstawek: z 1 x S 600 lub z  2 x S 600 

Rozsiewacz z wagą ZA-M 3000 Ultra Profis
Szerokość robocza: 15 m do 52 m
Elektronika regulacji: seryjnie zespół wagi oraz pakiet Tronic z AMATRON 3. Opcjonalnie pakiet Comfort i napęd hydrauliczny a tym samym gotowość do współdziałania z  GPS-Switch:

ZA-M Ultra Profis Hydro
Pojemność zbiornika: 3000 I do 4200 I (do 4100 kg masy użytkowej) 
Warianty nadstawek: z 1 x S 600 lub z 2 x S 600

Ważymy bardzo dokładnie!

ZA-M Profis Wiegerahmen

Żadnych prób kręconych. Wystarczy wprowadzić dawkę rozsiewu i rozpocząć pracę! Łatwiej już nie można. ZA-M Profis z ramą wagi oraz  do 3100 kg masy użytkowej zwiększa precyzję działania i siłę uderzenia.

System ważenia daje kontrolowany komfort i większe bezpieczeństwo. Przy pomocy komory wagowej na bieżąco ustala on zróżnicowane właściwości rozsiewanego nawozu – i robi to z wysoką dokładnością.  Automatycznie porównuje rzeczywiście rozsianą ilość nawozu z żądaną dawką. Rozpoznaje odchylenia w przepływie np. przy nawozach heterogennych,  i odpowiednio do nich przestawia rozsiewacz, wykorzystując elektrycznie uruchamiane zasuwy dozujące. Zastosowane  ilości nawozu są udokumentowane, pozwalając na sporządzanie dokładnego bilansu składników odżywczych.

Stabila rama wagi zamontowana jest tak, że nie zmienia ani pozycji punktu ciężkości ani wysokości napełniania.

Do wyważonej aplikacji składników odżywczych, dawkę nawozu można zmienić naciśnięciem przycisku w komputerze pokładowym  AMATRON 3. W pełni automatyczne dopasowanie dawki  w przeliczeniu na zawartość czystego składnika odbywa się przez dodatkową technikę czujników N-online.

System rozsiewu ze stali nierdzewnej

ZA-M Streusystem aus Edelstahl

W rozsiewaczach ZA-M  cały mechanizm rozsiewający zbudowany jest z nierdzewnej stali:
• Końcówki lejków ze spiralami mieszadeł
• Kompletna podstawa z zasuwami dozującymi i zasuwami hydraulicznymi
• Tarcze i łopatki rozsiewające 
• Pełne blachy ekranujące 

Korzyści:
• Łatwe przeglądy dzięki otwartej budowie rozsiewacza
• Bezawaryjne działanie, bezobsługowe przekładnie z kąpielą olejową. Napęd łańcuchowy mieszadła z nierdzewnej stali, duże sprężyny i siłowniki hydrauliczne, solidna rama

Tarcze rozsiewające OmniaSet OM dla najwyższej precyzji

Amazone Düngerstreuer ZA-M, OmniaSet-Streuscheiben OM

Tarcze rozsiewające Omnia-Set OM z uchylnymi łopatkami rozsiewającymi tworzą obraz rozsiewu ze szczególną precyzją. Ustawienie następuje w kilka sekund i bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Dobrze czytelna skala umieszczona jest w polu widzenia użytkownika. Dla wszystkich rodzajów nawozu AMAZONE oferuje obszerne tabele rozsiewu. Tarcze rozsiewające Omnia-Set OM wykonane w całości ze stali nierdzewnej są wyjątkowo łatwe w montażu. W uzyskaniu ziarna o wysokiej jakości bardzo pomocne jest nawożenie pogłówne.  Z tarczami rozsiewającymi AMAZONE wyposażonymi w odchylane do góry skrzydełka rozsiewające zabieg taki wykonuje się bardzo prosto.  Optymalny rozdział poprzeczny (przykład: szerokość robocza 24 m, ilustracja poniżej): Płaski rozsiew na boki wykonywany przez tarcze Omnia Set jest niewrażlliwy na boczny wiatr oraz zróżnicowane właściwości nawozów. Taki, trójkątny obraz rozsiewu z szerokimi flankami bocznymi i dużymi strefami pokrycia, jest decydujący dla jego bezpieczeństwa i precyzji.

Beznarzędziowe ustawienie dawki rozsiewu

Streumengeneinstellung

Ustawienia ilości rozsiewu wybiera się w oparciu o obszerne tabele rozsiewu i szerokości robocze. Duże skale pomagają dokładnie ustawić dawkę rozsiewu  za pomocą zasuw dozujących.

SBS - Soft Ballistic System

SBS - Soft Ballistic System

Łagodne prowadzenie:
AMAZONE Soft Ballistic System obejmuje elementy mieszadła uformowane tak, aby nawóz pobierany był ze zbiornika na całej jego szerokości. Wewnątrz zbiornika nawóz nie tworzy lejków.

Łagodne podawanie:
Punkt podawania nawozu bezpośrednio na środek tarczy rozsiewającej jest wyjątkowo korzystny, gdyż prędkość obrotowa tarcz rozsiewających jest w tej strefie bardzo mała.

Łagodne przyspieszanie
Przy liczbie obrotów tarcz 720 1/min, AMAZONE Soft Ballistic System łagodnie przyspiesza ruch nawozu. Nawet łatwo kruszący się nawóz zachowuje swoje właściwości rozsiewu.

Łagodny wyrzut
AMAZONE Soft Ballistic System dostarcza tylko tyle energii, ile potrzebne jest do uzyskania optymalnego toru lotu i precyzyjnego rozmieszczenia nawozu.

System podwójnej zasuwy AMAZONE daje najwyższe bezpieczeństwo

Doppelschiebersystem

System podwójnych zasuw dozujących (1)  i zamykających (2) jest obsługiwany niezależnie dla obu stron. Działające dwukierunkowo hydrauliczne zasuwy zamykające można szybko otwierać oraz zmykać na końcach pola. Nawóz  jest wtedy do dyspozycji w pełnej dawce, natychmiast po rozpoczęciu jazdy. Przy zależnej od prędkości jazdy regulacji przez AMADOS+ lub AMATRON 3, silniki elektryczne uruchamiają zasuwy dozujące tylko tak, że możliwe jest dokonywanie odpowiednich korekt dawki!

Limiter AMAZONE z prawej lub lewej strony

ZA-M perfektes Grenzstreuen

W ZA-M mają Państwo wybór: Limiter z lewej lub prawej strony. W nowoczesnych ciągnikach większość elementów obsługowych znajduje się z prawej strony kierowcy. Przy rozsiewie granicznym Limiter z prawej strony jest wtedy lepiej widoczny i wygodniejszy w obsłudze. Wykonany ze stali nierdzewnej Limiter jest wstawiany w strefę podawania nawozu. Blok przysłon powoduje zmianę kierunku części strumienia nawozu. W taki sposób uzyskuje się optymalne nawożenie do granicy pola.

Przekładnia w kąpieli olejowej

Amazone Düngerstreuer ZA-M, Ölbadgetriebe

Przekładnia w kąpieli olejowej, jest niezniszczalnym sercem dwutarczowego rozsiewacza AMAZONE. Przekładnie AMAZONE są bezobsługowe, sprawdziły się już 100.000 razy i są zabezpieczone przed uszkodzeniem za pomocą sprzęgła przeciążeniowego..

Wielowarstwowe lakierowanie

Mehrschichtlackierung

1 - Stalowa blacha
2 - Cynkowanie fosfatowe (warstwa krystaliczna)
3 - Gruntowanie KTL
4 - Lakierowanie końcowe

Uchwyty węży

ZA-M Schlauchgarderobe

Uchwyty węży doskonale chronią wszystkie przyłącza węży  przed zanieczyszczeniem.

Serwis nawozowy

Düngeservice

Do optymalnego nawożenia należy nie tylko nawóz i rozsiewacz! Tak samo ważne jest kompetentne doradztwo dotyczące krytycznych rodzajów nawozów

W internecie  przez 24 godziny na dobę mogą Państwo w naszej bazie danych bezpłatnie sprawdzić nastawy rozsiewaczy nawozów AMAZONE dotyczące dawek i poprzecznego rozdziału nawozu. Wystarczy wybrać typ rozsiewacza i rodzaj nawozu.

Przepisy dotyczące bezpieczeństwa dla rozsiewaczy nawozów

Schutzbügel für Düngerstreuer ab 2009

Zgodnie z aktualnym prawodawstwem, wszystkie tarczowe rozsiewacze nawozów wysyłane do państw Unii Europejskiej muszą być wyposażone w pałąki ochronne. Wyposażenie takie obowiązuje wszystkich producentów tarczowych rozsiewaczy nawozów i Amazone dostacza je odpowiednio do rodzaju rozsiewaczy. Dla rozsiewaczy nawozów ZA-M oraz ZA-X Perfect, AMAZONE oferuje odpowiednie zestawy doposażeniowe. Nowością jest również przepis dotyczący bezpiecznego zamykania zasuw przy jazdach w transporcie: AMAZONE, w wypadku np. rozsiewaczy nawozów ZA-M spełniła to wymaganie poprzez działający dwukierunkowo siłownik zamykania zasuwy względnie przy ZA-X poprzez zastosowanie dwudrożnego zespołu sterującego.