BOOKS AND MORE
BOOKS AND MORE

Wysokowydajny rozsiewacz nawozów AMAZONE ZA-M ultra

Szczegóły

AMAZONE oferuje każdemu gospodarstwu odpowiedni dla niego rozsiewacz!

ZA-M 3000 Ultra und Profis

ZA-M 3000 Ultra
Szerokość robocza: 15 m do 52 m
Elektronika regulacji: wyposażenie w Control-Paket
Pojemność zbiornika: 3000 I do 4200 I (do 4100 kg masy użytkowej)
Warianty nadstawek: z 1 x S 600 lub z  2 x S 600 

Rozsiewacz z wagą ZA-M 3000 Ultra Profis
Szerokość robocza: 15 m do 52 m
Elektronika regulacji: seryjnie zespół wagi oraz pakiet Tronic z AMATRON 3. Opcjonalnie pakiet Comfort i napęd hydrauliczny a tym samym gotowość do współdziałania z  GPS-Switch:

ZA-M Ultra Profis Hydro
Pojemność zbiornika: 3000 I do 4200 I (do 4100 kg masy użytkowej) 
Warianty nadstawek: z 1 x S 600 lub z 2 x S 600

Kto waży, wygrywa: rozsiewacz ZA-M Profis z wagą

ZA-M Profis Wiegerahmen

Żadnych prób kręconych. Wystarczy wprowadzić dawkę rozsiewu i rozpocząć pracę! Łatwiej już nie można. ZA-M Profis z ramą wagi oraz  do 3100 kg masy użytkowej zwiększa precyzję działania i siłę uderzenia.

System ważenia daje kontrolowany komfort i większe bezpieczeństwo. Przy pomocy komory wagowej na bieżąco ustala on zróżnicowane właściwości rozsiewanego nawozu – i robi to z wysoką dokładnością.  Automatycznie porównuje rzeczywiście rozsianą ilość nawozu z żądaną dawką. Rozpoznaje odchylenia w przepływie np. przy nawozach heterogennych,  i odpowiednio do nich przestawia rozsiewacz, wykorzystując elektrycznie uruchamiane zasuwy dozujące. Zastosowane  ilości nawozu są udokumentowane, pozwalając na sporządzanie dokładnego bilansu składników odżywczych.

Stabila rama wagi zamontowana jest tak, że nie zmienia ani pozycji punktu ciężkości ani wysokości napełniania.

Do wyważonej aplikacji składników odżywczych, dawkę nawozu można zmienić naciśnięciem przycisku w komputerze pokładowym  AMATRON 3. W pełni automatyczne dopasowanie dawki  w przeliczeniu na zawartość czystego składnika odbywa się przez dodatkową technikę czujników N-online.

System rozsiewu ze stali nierdzewnej

ZA-M Streusystem aus Edelstahl

W rozsiewaczach ZA-M  cały mechanizm rozsiewający zbudowany jest z nierdzewnej stali:
• Końcówki lejków ze spiralami mieszadeł
• Kompletna podstawa z zasuwami dozującymi i zasuwami hydraulicznymi
• Tarcze i łopatki rozsiewające 
• Pełne blachy ekranujące 

Korzyści:
• Łatwe przeglądy dzięki otwartej budowie rozsiewacza
• Bezawaryjne działanie, bezobsługowe przekładnie z kąpielą olejową. Napęd łańcuchowy mieszadła z nierdzewnej stali, duże sprężyny i siłowniki hydrauliczne, solidna rama

Tarcze rozsiewające

Amazone Düngerstreuer ZA-M, OmniaSet-Streuscheiben OM

Tarcze rozsiewające OM z uchylnymi łopatkami rozsiewającymi tworzą obraz rozsiewu ze szczególną precyzją. Ustawienie następuje w kilka sekund i bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Dobrze czytelna skala umieszczona jest w polu widzenia użytkownika. Dla wszystkich rodzajów nawozu AMAZONE oferuje obszerne tabele rozsiewu. Tarcze rozsiewające Omnia-Set OM wykonane w całości ze stali nierdzewnej są wyjątkowo łatwe w montażu. W uzyskaniu ziarna o wysokiej jakości bardzo pomocne jest nawożenie pogłówne.  Z tarczami rozsiewającymi AMAZONE wyposażonymi w odchylane do góry skrzydełka rozsiewające zabieg taki wykonuje się bardzo prosto.  Optymalny rozdział poprzeczny (przykład: szerokość robocza 24 m, ilustracja poniżej): Płaski rozsiew na boki wykonywany przez tarcze Omnia Set jest niewrażlliwy na boczny wiatr oraz zróżnicowane właściwości nawozów. Taki, trójkątny obraz rozsiewu z szerokimi flankami bocznymi i dużymi strefami pokrycia, jest decydujący dla jego bezpieczeństwa i precyzji.

Beznarzędziowe ustawienie dawki rozsiewu

Streumengeneinstellung

Ustawienia ilości rozsiewu dokonuje się na podstawie obszernych tabeli rozsiewu i szerokości roboczej. Duże skale pomagają dokładnie ustawić dawkę rozsiewu  za pomocą zasuw dozujących.

SBS - Soft Ballistic System

SBS - Soft Ballistic System

Nawozy mineralne muszą być traktowane wyjątkowo łagodnie po to, aby możliwy był ich równomierny rozdział roślinom na całej szerokości roboczej. Nawóz, który uszkodzony jest już w rozsiewaczu, nie może być precyzyjnie wysiany. Jako "pakiet bezpieczeństwa", służy zamontowany we wszystkich rozsiewaczach ZA-M, Soft Ballistic System. Mieszadło, elementy dozujące i tarcze wysiewające są ze sobą optymalnie zestrojone i traktują nawóz wyjątkowo miękko. Chroni to nawóz i zabezpiecza plony.

» SBS-Animacja 

System podwójnej zasuwy

Doppelschiebersystem

System podwójnych zasuw dozujących (1)  i zamykających (2) jest obsługiwany niezależnie dla obu stron. Działające dwukierunkowo hydrauliczne zasuwy zamykające można szybko otwierać oraz zmykać na końcach pola. Nawóz  jest wtedy do dyspozycji w pełnej dawce, natychmiast po rozpoczęciu jazdy. Przy zależnej od prędkości jazdy regulacji przez AMADOS+ lub AMATRON 3, silniki elektryczne uruchamiają zasuwy dozujące tylko tak, że możliwe jest dokonywanie odpowiednich korekt dawki!

Limiter: perfekcyjny rozsiew graniczny i krawędziowy

ZA-M perfektes Grenzstreuen

Limiter jest nowoczesnym systemem rozsiewu granicznego stosowanym, gdy pierwsza ścieżka technologiczna leży w połowie szerokości roboczej rozsiewacza nawozów. Służy do wykonywania rozsiewu krawędziowego, granicznego oraz do rozsiewu przy rowach. Decydującą zaletą jest to, że podczas pracy z Limiterem nie ma konieczności zatrzymywania się, przerywania jazdy ani wysiadania z ciągnika. Przy rozsiewie granicznym oraz przy rowach AMADOS+ i AMATRON 3 przy dołączeniu Limitera automatycznie redukują dawkę rozsiewu dla jednej strony rozsiewacza. Limiter jest obsługiwany składany i rozkładany zdalnie, hydraulicznie z kabiny ciągnika.

Przekładnia w kąpieli olejowej

Amazone Düngerstreuer ZA-M, Ölbadgetriebe

Przekładnia w kąpieli olejowej, jest niezniszczalnym sercem dwutarczowego rozsiewacza nawozów AMAZONE. Przekładnie AMAZONE są bezobsługowe i sprawdziły się już 100.000 razy.

Wielowarstwowe lakierowanie, lakierowanie elektroforetyczne (KTL)

Mehrschichtlackierung

Krawędzie są szczególnie mocno narażone na uszkodzenia. Normalne zanurzenie w lakierze, jakie często stosowane jest w przemyśle maszyn rolniczych nakłada tylko minimalną warstwę farby na krawędziach. Stworzony specjalnie dla AMAZONE lakier elektroforetyczny nakłada się w kilu warstwach nawet na krawędziach ostrych, jak żyletki.
1 - Stalowa blacha
2 - Cynkowanie fosfatowe (warstwa krystaliczna)
3 - Gruntowanie KTL
4 - Lakierowanie końcowe 

Uchwyty węży

ZA-M Schlauchgarderobe

Te uchwyty węży doskonale chronią wszystkie przyłącza węży  przed zanieczyszczeniem.

Serwis nawozowy

Düngeservice

Do optymalnego nawożenia należy nie tylko nawóz i rozsiewacz! Tak samo ważne jest kompetentne doradztwo dotyczące krytycznych rodzajów nawozów

W internecie  przez 24 godziny na dobę mogą Państwo w naszej bazie danych bezpłatnie sprawdzić nastawy rozsiewaczy nawozów AMAZONE dotyczące dawek i poprzecznego rozdziału nawozu. Wystarczy wybrać typ rozsiewacza i rodzaj nawozu.

Przepisy dotyczące bezpieczeństwa dla rozsiewaczy nawozów

Schutzbügel für Düngerstreuer ab 2009

Zgodnie z aktualnym prawodawstwem, wszystkie tarczowe rozsiewacze nawozów wysyłane do państw Unii Europejskiej muszą być wyposażone w pałąki ochronne. Wyposażenie takie obowiązuje wszystkich producentów tarczowych rozsiewaczy nawozów i Amazone dostacza je odpowiednio do rodzaju rozsiewaczy. Dla rozsiewaczy nawozów ZA-M oraz ZA-X Perfect, AMAZONE oferuje odpowiednie zestawy doposażeniowe. Nowością jest również przepis dotyczący bezpiecznego zamykania zasuw przy jazdach w transporcie: AMAZONE, w wypadku np. rozsiewaczy nawozów ZA-M spełniła to wymaganie poprzez działający dwukierunkowo siłownik zamykania zasuwy względnie przy ZA-X poprzez zastosowanie dwudrożnego zespołu sterującego.