BOOKS AND MORE
BOOKS AND MORE

Brona wirnikowa KE

Szczegóły

KE Special – stabilna waga lekka

KE Special – Das stabile Leichtgewicht!

Dla ciągników do 140 KM idealne rozwiązanie to KE,  ponieważ jest równocześnie lekka i stabilna. KE Special o szerokości roboczej 3 m waży jedynie 850 kg. Cały agregat uprawowo siewny złożony z zębatego wału ugniatającego oraz nabudowanego siewnika AD ma masę tylko 1900 kg.

KE Super – niezawodny długodystansowiec

KE Special – Das stabile Leichtgewicht!

Dla wysokich wymagań gospodarstw o nowoczesnej uprawie roślin odpowiednią maszyną jest KE Super. Dzięki swojej sile doskonale wytrzymuje długotrwałe obciążenia. Dla ciągników do 180 KM, brona wirnikowa KE Super to prawidłowy wybór przy wydajnych agregatach uprawowo siewnych.

Dużo wolnego miejsca i stabilność w AMAZONE!

Große Freiräume und Stabilität bei AMAZONE!

10 wirników na 3 m szerokości roboczej oznacza dużo wolnego miejsca oraz stabilne elementy napędu, mocne zęby i lepszy przepływ materiału..

Przesunięte rozmieszczenie zębów gwarantuje spokojny bieg maszyny: przy bronach wirnikowych i kultywatorach wirnikowych AMAZONE, zęby są wzajemnie ustawione pod specjalnie dobranym kątem. Gwarantuje to równomierne rozdrabnianie gleby oraz spokojny bieg maszyn. Wyeliminowano tu wszelkie wstrząsy i skokowe obciążenia. Maszyny są chronione, zapotrzebowanie mocy oraz zużycie paliwa zostały zmniejszone.

System napędu Long-Life-Drive

„Long-Life-Drive“ Antriebssystem

Long-Life-Drive jest systemem napędu stosowanym przez AMAZONE w bronach wirnikowych oraz kultywatorach wirnikowych, zapewniającym maksymalnie spokojny bieg i dużą wartość przy odsprzedaży. Koła zębate i łożyska pracują tu w kąpieli olejowej i są bezobsługowe - bez smarowników.

1) Mocne przekładnie

2) Koła o dużych zębach

3) Dokładne odstępy między wszystkimi łożyskami, maksymalnie spokojna praca

4) Duży odstęp łożysk stożkowych

5) Podwójne uszczelki labiryntowe zapobiegające dostawani się brudu u resztek roślin

6) Dźwigary zębów i wałki z jednego kawałka metalu, w kultywatorach wirnikowych KG i bronach wirnikowych KE, średnica 60 mm

7) System Quick + Safe z beznarzędziową wymianą zębów i zabezpieczeniem przed kamieniami

Przekładnia e-box

e-box Getriebe für KE Special

Bezpośrednia droga!
Zwykła przekładnia kątowa przekierowuje siłę tylko raz i przechodzi ona bezpośrednio do dźwigarów zębów.
Daje to oszczędność paliwa. Mniejsza liczba kół zębatych oznacza mniej tarcia wewnętrznego, mniejsze wytwarzanie ciepła oraz mniejszą ścieralność.
Duże momenty obrotowe występują dopiero bezpośrednio na dźwigarach zębów. Dba to o wyższą wytrzymałość i chroni ciągnik.

Zmiana liczby obrotów: Łatwo i szybko!
Liczbę obrotów zębów można zmienić bez użycia narzędzi przez wzajemną zamianę dwóch kół stożkowych. Umożliwia to optymalne dopasowanie do aktualnych warunków glebowych, jest proste w obsłudze i niedrogie, ponieważ nie potrzeba dodatkowych kół wymiennych.

KE Special: Tylko 850 kg na 3 m!
e-box jest lżejsza od innych przekładni. Wynik to oszczędność paliwa i siły udźwigu. Tę bronę wirnikową podnoszą również małe ciągniki.

Szybka wymiana zębów

Schneller Zinkenwechsel

Zęby są po prostu wsuwane w kieszenie wsporników zębów i zabezpieczane sworzniami. Prościej i szybciej już nie można. Nie ma żadnych wymagających dociągania śrub, mocujących zęby. Także przebudowa z "zębów na chwytanie" na zęby ciągnące wykonywana jest szybko i łatwo. Kute zęby ze specjalnie hartowanej stali są elastyczne i odporne na ścieranie.

Zintegrowana ochrona przed kamieniami

Amazone KE, KG, KX - Integrierte Steinsicherung

Sprężynowe zamocowanie zębów umożliwia ich odchylanie w przypadku najazdu na kamień. Zęby są naprężone w środku nośników zębów w specjalnych kieszeniach. Kieszenie te rozszerzają się na zewnątrz tak, że pozioma część zębów może się sprężyście obrócić. Przy natrafieniu czubka zęba na kamień, amortyzowane są powstające przy  tym twarde uderzenia.

Duże prześwity

Große Freiräume bei KE, KX und KG

Przez dużą wysokość ramy, absolutnie gładką dolną stronę wanny, bez punktów zakleszczania i długich zębów osiągnięto dużą przestrzeń nad dźwigarami narzędzi. Nawet wyjątkowo duże bryły ziemi i większe ilości słomy mogą się tu przemieszczać bez żadnych problemów. Zęby pracują bardzo długo, co oznacza, że zużywają się powoli i zmniejszają koszty. Uzyskuje się znakomitą strukturę zagonów, znakomicie wpływającą na optymalne wchody młodych roślin.

Belka równająca

Planierbalken

Belka równająca niweluje przepływ ziemi między broną wirnikową a wałem i wciska kamienie w dół . Wysokość belki ustawia się szybko i wygodnie korbą. Belka równająca za agregatem uprawowym stwarza warunki dla równego ugniecenia gleby przez podążający z tyłu wał.

"Z dużym, klinowym wałem pierścieniowym na glebach średnich do ciężkich i w różnych warunkach osiągnęliśmy nardzo dobre wyniki pracy, nie tylko ze względu na (amortyzowaną gumowo!) belkę równającą. Przestawianie wysokości  ma doskonały mechanizm dźwigniowy."

(profi 8-2013, Test kultywatora wirnikowego AMAZONE KG 6001-2) 

Mimośrodowe sworznie - dokładne ustawienie głębokości

Tiefeneinstellung

Głębokość roboczą brony wirnikowej ustala się przez przełożenie i obrócenie sprawdzonego, czworokątnego sworznia mimośrodowego AMAZONE w 16 stopniach. Podczas pracy ramię nośnr leży pod sworzniem mimośrodowym a przy unoszeniu układa się na wannie przekładni. W ten sposób brona może przeskakiwać nad kamieniami bez konieczności podnoszenia wału ugniatającego i siewnika. Chroni to zęby brony i elementy napędu.

Tarcze boczne

Seitenschilder

Sprężyście zamocowane tarcze boczne, odchylają się na kamieniach do góry. Długie ramię nośne i stabilne sprężyny, dają KE-Super bezpieczeństwo pracy na polach kamienistych. Dotyczy to wszystkich kultywatorów wirnikowych.

Ekstremalny odcinek kamienisty

Extreme Stein-Test-Strecke

Wszystkie maszyny uprawowe AMAZONE, zarówno nowe rozwiązania jak i pochodzące z seryjnej produkcji  sprawdzane są w celu dokonania ich oceny na bieżąco, przy najwyższych obciążeniach tak, aby zapewnić ich gotowość do praktycznej pracy w najbardziej zróżnicowanych wrunkach. Daje to dodatkową pewność działania - także kultywatorom i bronom wirnikowym AMAZONE.