BOOKS AND MORE
BOOKS AND MORE

Witamy w Amazone na 'Agro Show 2010'

Amazone zaprezentuje na "Agro Show“ na stanowisku 332 przy pasie startowym, najważniejsze maszyny ze swojej oferty. Podczas wystawy Agro Show, pragniemy pokazać zwiedzającym, jak za pomocą rozsiewaczy nawozów, opryskiwaczy polowych, maszyn uprawowych oraz siewników Amazone, można uzyskać „większą wydajność przy mniejszym wysiłku “.

Z programu techniki ochrony roślin, Amazone przedstawi opryskiwacz zaczepiany UX 6200 i opryskiwacz samojezdny SX, będące dwoma przykładami rozwiązań dla różnej wielkości gospodarstw. Jako nowość wykorzystywaną w rozsiewaczach nawozów i opryskiwaczach polowych, Amazone pokaże system automatycznego włączania sekcji szerokości GPS-Switch. To rozwiązanie pozwala na automatyczne dokonywanie przełączeń rozsiewaczy nawozów oraz opryskiwaczy polowych w dokładnie określonych punktach pola, na nawrotach i przy omijaniu przeszkód.  

Ważną nowością w programie siewników punktowych, jest siewnik EDX 6000 T o szerokości roboczej 6 m z systemem rozdziału nasion Xpress. Ta maszyna pozwala osiągać o 50% wyższe wydajności powierzchniowe przy siewie kukurydzy.  

W zakresie profesjonalnej uprawy gleby, Amazone zaprezentuje kompaktową bronę talerzową Catros+, która ze swoimi zębatymi talerzami wyjątkowo dobrze sprawdza się na ścierniskach z dużą ilością słomy. Kolejna nowość na stanowisku Amazone, to Catros z nowym podwoziem złożonym z zaczepu i kół jezdnych.  

Interesującymi maszynami są również nowe kultywatory Cenius o szerokości roboczej 3 m, 3,5 m i 4 m. Stosuje się je przy uprawkach ścierniskowych oraz do spulchniania gleby na głębokość struktury gruzełkowatej. Maszyny te, z zębami montowanymi na trzech belkach, oraz rozstawem zębów co 270 mm, charakteryzuje szczególnie stabilna budowa. W wersji podstawowej Cenius ma zęby zabezpieczone za pomocą kołka ścinalnego a na życzenie, każdy z zębów może posiadać zabepieczenie automatyczne Non Stop. Elementem wyrównującym glebę za zębami są w wersji podstawowej, zagarniacze sprężynowe lub talerze równające.