BOOKS AND MORE
BOOKS AND MORE

Polagra-Premiery: Złoty medal dla rozsiewacza nawozów ZA-V.

Proszę kliknąć na zdjęcie powiększyć 

Tegoroczne Polagra-Premiery odbywały się od 21. do 24.1.2016 w Poznaniu, Polska. Miejscem imprezy były tereny Międzynarodowych Targów Poznańskich, na których partnerzy handlowi AMAZONE, to jest firmy Tech-Kom oraz Agromix zaprezentowały program maszyn Amazone.

Między innymi pokazany został rozsiewacz nawozów  ZA-V, który fachowe jury targów Polagra-Premiery wyróżniło złotym medalem. Wysokie odznaczenie potwierdza, że ZA-V dysponuje nowoczesnymi rozwiązaniami poprawiającymi precyzję i chroniącymi środowisko. Już w latach 2012 oraz 2014 złote medale Polagra-Premiery otrzymały dwie maszyny Amazone, to jest samojezdny opryskiwacz polowy do ochrony roślin oraz rozsiewacz nawozów  ZA-TS.

Wyróżniony teraz rozsiewacz nawozów ZA-V jest oferowany przez Amazone w szerokościach roboczych od 10 do 36 m orz z sześcioma różnymi wielkościami zbiornika mieszczącego  od1.700 do 4.200 litrów. Nowy mechanizm rozsiewający umożliwia zwiększenie odległości wyrzutu o 20% w porównaniu z innymi rozsiewaczami tej klasy. Maksymalna dawka aplikacji wynosi 6,4 kg/s, co przy szerokości roboczej 27 m  i prędkości jazdy wynoszącej 12 km/h pozwala stosować ponad 700 kg nawozu/ha z zachowaniem bardzo stabilnego obrazu rozsiewu.

Równocześnie, rozsiewacz nawozów  ZA-TS z Argus został na Polagra-Premiery uznany przez polskie czasopismo fachowe AGROMECHANICA jako "Maszyna roku". Wyróżniającą innowacją jest rozsiewacz wagowy  ZA-TS Argus Twin z 14 czujnikami radarowymi, które umożliwiają stały nadzór online z korektą poprzecznego rozdziału nawozu.