BOOKS AND MORE
BOOKS AND MORE

Technika siewu poplonów

Wysiew poplonu oraz uprawa gleby w jednym przejeździe roboczym

Amazone Kompaktscheibenegge mit GreenDrill

AMAZONE oferuje siewnik nabudowany GreenDrill, aby można było wysiewać poplon bezpośrednio lub razem z uprawą gleby. Można go łączyć zarówno z kompaktową broną talerzową Catros, CatrosXL oraz Certos, jak również z kultywatorem mulczującym Cenius, kultywatorem wirnikowym KG lub broną wirnikową typu KE. Rozprowadzanie nasion odbywa się za pomocą talerzy odbojowych.
Zbiornik ziarna GreenDrill ma pojemność 200 l lub 500 l i jest łatwo dostępny za pomocą schodków. W obszarze dozowania poniżej zbiornika na nasiona znajduje się wałek wysiewający, który w zależności od właściwości materiału siewnego oraz normy wysiewu jest wyposażony w kółka do nasion normalnych lub drobnych. Wałek wysiewający jest napędzany elektrycznie, a dmuchawa elektrycznie lub hydraulicznie.

Komfortowa obsługa
Do sterowania maszyną służy komputer pokładowy 5.2. Umożliwia on włączanie/wyłączanie i przełączanie wałka wysiewającego i dmuchawy. Ponadto dostępne jest menu wyboru funkcji wspomagania kalibracji oraz wskazywania prędkości jazdy, wielkości zasianej powierzchni i czasu pracy. Prędkość obrotowa wałka wysiewającego reguluje się automatycznie do zmian prędkości roboczej, jeśli komputer pokładowy zostanie podłączony do 7-biegunowego gniazda sygnałowego ciągnika.

Argumenty
+ Wysiew poplonu i drobnych nasion bezpośrednio z uprawą ścierniska lub gleby
+ Dostępne różne wałki dozujące
+ Duża powierzchnia siewu za pomocą talerza odbojowego
+ Łatwy dostęp za pomocą schodków
+ Nowoczesny komputer pokładowy w dwóch wersjach wyposażenia