BOOKS AND MORE
BOOKS AND MORE

Większa wszechstronność w uprawie gleby, nawożeniu i siewie

Pobierz pakiet

Proszę kliknąć na zdjęcie powiększyć 

Nowy Xtender firmy AMAZONE znajduje wszechstronne zastosowanie tylnego zbiornika do pasywnej uprawy gleby. W połączeniu z maszyną uprawową tylny zbiornik pozwala równocześnie prowadzić nawożenie i/lub siew. W taki sposób można przykładowo wykonywać nawożenie podstawowe, nawożenie wyrównujące w celu rozkładu słomy, podawanie startowej dawki nawozu dla poplonów albo tylko siew poplonów.

Najważniejszym elementem XTenders jest zbiornik ciśnieniowy o pojemności 4.200 l, podzielony na dwie równe komory. Dzięki temu XTender można wykorzystać do jednoczesnej aplikacji nawozów i materiału siewnego albo też do równoczesnego podawania dwóch różnych rodzajów nawozu. Zbiornik jest wytłaczany bez narożników, krawędzi i spawów co sprawia, że nawóz i materiał siewny mogą tu spływać bez żadnych problemów. Rama zbiornika przewidziana jest dla ciągników o mocy do 600 KM i posiada znakomitą pozycję punktu ciężkości po dołączeniu do ciągnika.

Komfortowa obsługa
Do systemu dozowania XTenders należą dwa napędzane elektrycznie dozowniki o dawce aplikacji obejmującej zakres od 2 do 400 kg/ha, którą można zmieniać z kabiny ciągnika. Zależnie od materiału siewnego względnie nawozu do wyboru są różne wałki dozujące. Jako wyposażenie specjalne Amazone oferuje również znany z techniki siewu terminal Twin3.0.

Do obsługi można tu wykorzystać albo terminal AMAZONE ISOBUS albo terminal ISOBUS ciągnika. Dzięki sterowaniu przez ISOBUS możliwe jest również nawożenie specyficzne dla poszczególnych fragmentów pola.

Zęby odkładające nawóz i nowa redlica C-Mix- 40
Aby agregatować XTender z kultywatorem Cenius-TX, producent oferuje specjalne zęby do odkładania nawozu, które mogą być łączone z redlicami C-Mix 80, 100 albo z nowymi redlicami C-Mix-40. Przestawialna blacha prowadząca na zębach pozwala ustawić, jak głęboko nawóz ma być odkładany za redlicami: Albo będzie to 100% pod korzeń, 50% pod korzeń i 50% na powierzchni gleby lub też 100% blisko powierzchni gleby.

Nowa redlica C-Mix- 40 została przez firmę Amazone zbudowana specjalnie do spulchniania gleby na głębokość roboczą do 30 cm. W porównaniu do redlicy C-Mix 80 wyróżnia ją zmniejszone zapotrzebowanie na siłę uciągu. Na czubku redlicy znajduje się płyta z utwardzanego metalu. Znacznie zmniejszająca ścieranie długości redlicy, w wyniku czego przez cały okres użytkowania redlicy nie jest wymagane żadne korygowanie głębokości roboczej.