BOOKS AND MORE
BOOKS AND MORE

Amatechnica 2016: W Amazone gościło 6.000 fachowców

Pobierz pakiet

Proszę kliknąć na zdjęcie powiększyć 

To, że Amazonen-Werke organizuje swój dzień pola "Amatechnica" pół roku po targach Agritechnica, stało się już tradycją. Tak samo było i teraz. W dniu 2 czerwca ponad 4.000 rolników, przedsiębiorców i partnerów handlowych z Niemiec oraz 2.000 gości z 29 krajów eksportu uczestniczyło w dużej imprezie w Hasbergen-Gaste poznając aktualne rozwiązania Amazone z zakresu programu maszyn techniki rolniczej i komunalnej.

Głównym celem przedsięwzięcia była prezentacja szerokiej publiczności na żywo, w praktycznym działaniu, wszystkich nowości pokazanych na Agritechnica. Przy 65 maszynach wystawowych, 31 maszynach prezentowanych cyklicznie oraz 16 maszynach w pracach polowych goście mogli dowiedzieć się wszystkiego o ich kosztach. Zaprezentowano również dziewięć nowości technicznych, które premierowo można było zobaczyć na Amatechnica. W centrum uwagi była tu wzajemna wymiana doświadczeń i poglądów z klientami Amazone.

Jako nadrzędny trend w prezentacji pojawiał się stały wzrost szerokości roboczych maszyn do uprawy gleby. Innym tematem było zastosowanie elektroniki, która jeszcze bardziej poprawia precyzję pracy maszyn przede wszystkim w nawożeniu, ochronie roślin oraz technice siewu.

Ostatnie z tych zagadnień było zaprezentowane także w "Centrum Informacji Precyzyjnego Rolnictwa ", gdzie goście mieli możliwość zapoznać się z aktualnym rozwojem w obszarze Precision Farmings. Obok Amazone, swoją ofertę pokazali tam producenci rozpylaczy, elektroniki, czujników i oprogramowania dla branży rolniczej. Punkty ciężkości nie spoczywały tylko na funkcjach, ale także na łatwości obsługi oraz pomocy elektroniki w ochronie środowiska i redukcji kosztów.