BOOKS AND MORE
BOOKS AND MORE

Amazone kupuje produkcję pługów Vogel & Noot

Proszę kliknąć na zdjęcie powiększyć 

Grupa Amazone kupiła produkcję pługów firmy Vogel & Noot w węgierskim Mosonmagyaróvár. W ramach konsorcjum licytacyjnego, trzech inwestorów wylicytowało 19 września 2016 roku ważniejsze części grupy & Noot. Firma Amazone zapewniła sobie fabrykę pługów włącznie z wszystkimi prawami do programu ich produkcji.

Jak wiadomo, matczyna spółka, Vogel & Noot Landmaschinen GmbH & Co KG w austriackim Wartbergu stanęła na początku sierpnia 2016 w obliczu niewypłacalności. Siostrzana spółka w węgierskim Mosonmagyaróvár nie była jednak niewypłacalna i została w komplecie przejęta przez Amazone.

Amazone będzie wykorzystywać program produkcji pługów Vogel & Noot w celu uzupełnienia własnej oferty. Zaopatrzenie w części zamienne dla pługów Vogel & Noot również będzie prowadzone dalej przez Amazone.

Wraz z tym zakupem grupa Amazone rozbudowuje swoją produkcję pięciu zakładów w Niemczech, Francji i Rosji o kolejną fabrykę w południowo-wschodniej Europie. Miasto Mosonmagyaróvár leży w północno-zachodnich Węgrzech niedaleko granicy węgiersko-austriackiej.