BOOKS AND MORE
BOOKS AND MORE

Amazone prezentuje nowe obracane pługi zawieszane Cayros

Proszę kliknąć na zdjęcie powiększyć 

Wraz z przejęciem fabryki pługów Vogel&Noot firma Amazone rozbudowała swój program w zakresie pługów. Nowe, obracane pługi zawieszane Cayros w kolorach zielono-pomarańczowych zostaną zaprezentowane na różnych międzynarodowych targach i wystawach.

Amazone z uzupełnionym programem może teraz obok dotychczasowej serii Cayron zaoferować pięć kolejnych serii zawieszanych pługów obracalnych o różnych wielkościach i budowie. Najmniejsza z tych serii, Cayros M, obejmuje pługi trzy- i czteroskibowe przeznaczone dla ciągników o mocy do 120 KM. Cayros M posiada ramę o wysokości 78 cm i korpusy rozstawione co 95 wzgl. 102 cm. Rura ramy mierzy 120 x 100 x 8 mm a oś obrotu ma średnicę 80 mm natomiast w modelach z bezstopniową zmianą szerokości skib oraz hydraulicznym zabezpieczeniem przed kamieniami, nawet 90 mm.

Mocniejsze elementy konstrukcyjne posiadają kolejne serie większych pługów Cayros XM, XMS i XS dla ciągników do 140 KM, wzgl. 200 i 260 KM. Zwieńczeniem programu są pługi Cayros XS pro z rozstawem korpusów do 105 cm i wysokością ramy do 90 cm. Te pługi posiadają rurę ramy o wymiarach 200 x 150 x 10 mm oraz osie obrotu ze średnicą 120 mm. Do tej serii należą trzy typy mające cztery do sześciu lemieszy przeznaczone dla ciągników do 380 KM. Są to niezwykle wydajne pługi skonstruowane do pracy w dużych gospodarstwach oraz do zastosowań w firmach usługowych.

Wszystkie serie oferują szeroki wachlarz wyposażenia. Nowe pługi można do wyboru uzbroić w mechaniczną lub hydrauliczną zmianę szerokości skib. W zakresie zabezpieczeń przed kamieniami do dyspozycji są warianty mechaniczne, półautomatyczne lub w pełni automatyczne, hydrauliczne. Oprócz tego Amazone proponuje różne korpusy pługów włącznie z odkładnicami pasmowymi.

Cechą jakościową szczególnie wyróżniającą pługi Cayros jest obróbka termiczna z technologią hartowania ©plus dla odkładnic. Taka obróbka termiczna daje w efekcie znacznie dłuższą żywotność pługów, odporność na uderzenia oraz prowadzi do mniejszego zapotrzebowania na siłę uciągu a także redukuje zużycie paliwa.