BOOKS AND MORE
BOOKS AND MORE

Amazone otwiera nowe centrum testowe w Hasbergen-Gaste

Pobierz pakiet

Proszę kliknąć na zdjęcie powiększyć 

Firma Amazone z siedzibą w Hasbergen-Gaste zainwestowała 2 miliony Euro w budynki i wyposażenie nowego centrum testowego. Przy oficjalnym otwarciu nowej inwestycji w dniu 9.12.2016, dr Rainer Resch, który jest w Amazone członkiem kierownictwa odpowiedzialnym za badania i rozwój, podkreślił, że centrum testowo badawcze jest czynnikiem decydującym o dalszym postępie technicznym w zakresie w zakresie badań i rozwoju obejmującym dla kompetencji Amazone. Wydatki na badania i rozwój wynoszą w zakładach około 5 % całości obrotów.

Wraz z oddaniem nowej hali liczącej 2.400 m2 przeznaczonej do budowy prototypów i urządzeń badawczych oraz 600 m² powierzchni biurowej z laboratoriami elektroniki i pomieszczeniami socjalnymi, wyraźnie zwiększył się obszar dla badań oraz testów w Hasbergen-Gaste. Nowe centrum testowe razem z otwartym w 2014 roku, oddalonym o kilka metrów centrum techniki mieszczącym biura konstruktorskie tworzy bardzo silną jednostkę: Daje to nam zupełnie nowe możliwości efektywnego zwiększenia intensywności naszych badań i rozwoju", powiedział dr. Rainer Resch. Tylko w tym dziale firma Amazone zatrudniła w ostatnich latach 18 nowych pracowników.

Pracownicy centrum testowego troszczą się tutaj o montaż, uruchomienie oraz testowanie wzorów funkcjonalnych i prototypów w zakresie kompetencyjnym obejmującym technikę nawożenia, technikę ochrony roślin, siewniki DMC, pługi oraz elektronikę. Dział rozwoju elektroniki obok własnych pomieszczeń biurowych posiada różnego rodzaju laboratoria, warsztaty techniki pomiarowej a także zabezpieczoną strefę badań komponentów elektroniki. W nowoczesnym rolnictwie na poziomie 4.0 ogromną rolę odgrywa przede wszystkim obszar oprogramowania wyznaczany rosnącą cyfryzacją oraz wymaganiami dokumentacyjnymi.

Wyposażenie techniczne jest w najnowocześniejszym stanie i przewidziane do wszechstronnych wymagań testów Amazone ", stwierdził Volker Ehlen, kierownik działu konstruktorów w Hasbergen-Gaste. Do wyjątkowych elementów zalicza się stanowisko badawcze belek polowych o szerokości do 60 m oraz oddzielny fundament z 60 tonową płytą podłogi do badań długotrwałych obciążeń bardzo dużych maszyn rolniczych. Dla testowania opryskiwaczy służy zintegrowane zarządzanie wodą posiadające zbiornik zapasu o pojemności 16.000 l, podziemne przewody napełniające z punktami pomiaru poboru oraz rynnę odpływową i szyb odsysający do badań podciśnienia. Nowoczesne oświetlenie LED ze sterowaniem światła zapewnia wysoką efektywność wykorzystania energii.

"Centrum testowe pokazuje, że w Hasbergen-Gaste inwestowanie trwa dalej ", wyjaśnili szefowie Amazone Christian Dreyer i dr. Justus Dreyer podczas uroczystości otwarcia najnowszych obiektów w grupie Amazone. Równolegle do tego powinny rozwijać się i rozbudowywać także wszystkie pozostałe zakłady.