BOOKS AND MORE
BOOKS AND MORE

Nowa hala produkcyjna otwarta w Eurotechnika AG w Samarze

Proszę kliknąć na zdjęcie powiększyć 

31. stycznia 2017 wyglądało to tak: Po tylko jednorocznej budowie odbyło się w siostrzanej spółce Amazone Eurotechnika AG w rosyjskiej Samarze uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej. V. N. Smirnov, generalny dyrektor Eurotechnika AG, pozdrowił licznie przybyłych gości, między innymi N. I. Merkuschkina, gubernatora obwodu Samara. W otwarciu uczestniczył również Christian Dreyer, jeden z dwóch szefów Amazone.

Nowa, licząca 2.200 m² powierzchni hala produkcyjna służy do montażu siewników Primera DMC, Citan i Condor oraz bron talerzowych Catros. Magazyn komponentów i części zamiennych został powiększony i zmodernizowany a hale spawalni i montażu będą wyraźnie większe. Nowy budynek należy do programu inwestycyjnego, w którym grupa Amazone zaangażuje około 200 milionów rubli w rozwinięcie i pogłębienie produkcji w Eurotechnika.

Do tego programu zalicza się też zbudowana w roku 2016, nowa, wysokowydajna lakiernia. W tej instalacji, po procesie płukania i fosfatowania stosuje się nowy proces lakierowania proszkowego, co wyraźnie poprawia jakość powłok lakierniczych w maszynach rolniczych. Dzięki nowej instalacji można dodatkowo lakierować maszyny na powierzchni 60.000 m2. Oprócz tego możliwe jest teraz lakierowanie także maszyn rolniczych z dużymi zbiornikami oraz o szerokości roboczej do 15 m.

Eurotechnika AG w skrócie
Od roku 1998 Amazonen-Werke produkują w swoim siostrzanym przedsiębiorstwie AG w Samarze maszyny zgodne z kryteriami technologicznymi Rozporządzenia Rządowego RF Nr. 1432. Eurotechnika AG jest uznana jako rosyjski producent  i zgodnie z ratingiem Rosyjskiego Związku Producentów Maszyn Rolniczych „Rosagromasch“ AG jest na pierwszym miejscu producentów nie samobieżnych  maszyn rolniczych wśród członków związku.