BOOKS AND MORE
BOOKS AND MORE

Agregat uprawowo siewny Cataya Super teraz także z redlicami RoTeC-Control

Pobierz pakiet

Proszę kliknąć na zdjęcie powiększyć 

W ubiegłym roku firma Amazone wprowadziła na rynek nowy mechaniczny agregat uprawowo siewny Cataya Super z podwójnymi redlicami tarczowymi TwinTeC. Teraz ta maszyna jest dostępna również z redlicami jednotarczowymi RoTeC-Control, które mogą być dostarczane w wariancie TwinTeC z rozstawem rzędów 12,5 cm albo 15 cm. Przez możliwość wyboru między RoTeC i TwinTec, Amazone oferuje systemy redlic odpowiednie dla każdego gospodarstwa rolnego.

Uniwersalne, jednotarczowe redlice RoTeC-Control pokazują swoją siłę przede wszystkim przy pracy na polach z dużą ilością resztek pożniwnych oraz na glebach ciężkich i kleistych. Także przy wąskim rozstawie rzędów jednotarczowa redlica RoTeC w każdych warunkach ma bardzo dobrą przepustowość. Formierz redliny zawsze dba o czyste ukształtowanie redliny wysiewu poprzez co nasiona uzyskują optymalny kontakt z glebą i mają zapewnione znakomite warunki wschodów.

Redlica RoTeC dokładnie utrzymuje głębokość roboczą poprzez boczną tarczę prowadzącą Control 10 albo boczną rolkę prowadzącą Control 25. W kombinacji z redlicami RoTeC można wyposażyć agregat Cataya do wyboru w zagarniacz zwykły lub rolkowy. Nacisk rolek w zagarniaczu rolkowym ustawia się niezależnie i odpowiednio do warunków glebowych; na polach lekkich, suchych stosuje się niewielki nacisk redlic i duży nacisk rolek. Na glebie ciężkiej i wilgotnej ustawia się wysoki nacisk redlic przy niewielkim nacisku rolek.

Niezależnie od wyposażenia w redlice, agregat uprawowo siewny Cataya Super z elektrycznym napędem dozownika oraz sterowaniem ISOBUS wyróżnia cały szereg innowacji. Ważniejsze z nich to system dozowania Precis z bardzo łatwym przestawianiem z wysiewu nasion drobnych na wysiew nasion normalnych a dzięki lejkowatemu otworowi wylotowemu pozostawiający niewielkie ilości resztek materiału siewnego oraz komfortowe ustawianie przez SmartCenter po lewej stronie maszyny. Dodatkowo można wyposażyć Cataya Super w terminal Twin; co pozwala na łatwe wykonywanie prób kręconych maszyny bez konieczności ciągłego przechodzenia między kabiną ciągnika a siewnikiem. Cataya dysponuje zbiornikiem mieszczącym 830 litrów ziarna a nadstawka pozwala powiększyć tę pojemność do 1.270 litrów.

Narzędziem uprawowym oferowanym przez Amazone do kombinacji z Cataya jest nowa brona wirnikowa KE 3001 albo nowe kultywatory wirnikowe KX 3001 i KG 3001, które można wyposażyć r różne wały uprawowe.