BOOKS AND MORE
BOOKS AND MORE

Amazone prezentuje nowy zaczepiany zbiornik XTender-T

Pobierz pakiet

Proszę kliknąć na zdjęcie powiększyć 

Nowością w Amazone jest teraz XTender-T, wszechstronnie stosowany, zaczepiany zbiornik z jednoosiowym podwoziem. XTender-T jest stworzony dla gospodarstw, które w trakcie uprawy gleby kultywatorem lub kompaktową broną talerzową chcą równocześnie wysiewać nawóz i / lub materiał siewny. W ten sposób XTender-T można wykorzystywać np. do łączonego nawożenia wyrównawczego przy rozkładzie słomy albo do siewu poplonów, lub też do pracy bez startowej dawki nawozu. Kombinacja takich zabiegów roboczych z uprawą gleby daje wyraźny wzrost efektywności.
XTender-T jest dopuszczony do pracy z ciągnikami o mocy silnika do 600 KM. Dzięki własnemu podwoziu zbiornik można agregatować z ciągnikami, które mają niewielki udźwig lub wcale nie posiadają tylnego podnośnika. Połączenie maszyny doczepionej do ciągnika z XTender-T odbywa się przez znormalizowane zawieszenie dźwigni dolnych kategorii 3 lub 4N. Poprzez takie dołączenie XTender-T można agregatować również z maszynami innych producentów. Na każdej z nich musi znajdować się jedynie odcinek transportowy względnie musi on być odpowiednio dopasowany. Ponieważ maksymalne obciążenie pionowe sięga do 4.500 kg, praca z bardzo dużymi maszynami jak np. 12 m-kompaktowa brona talerzowa Catros 12003-2TS zamontowana za XTender-T także nie stanowi problemu.
Zbiornik XTender-T jest w wersji podstawowej 1-komorowy i ma pojemność 4.200 l. Opcjonalnie dostępny jest zbiornik dzielony w stosunku 50/50 poprzez co można bez problemu oddzielnie transportować nawóz i materiał siewny lub dwa różne rodzaje nawozów.

Z tyłu zbiornika znajdują się dwa dobrze dostępne, elektrycznie napędzane dozowniki, przewidziane do aplikacji dawek od 2 do 400 kg/ha. Obsługa i sterowanie XTender odbywa się przez ISOBUS, co pozwala pracować maszyną z wykorzystaniem terminala ISOBUS firmy Amazone albo każdego innego terminala ISOBUS. Jako wyposażenie specjalne Amazone proponuje znany również z techniki siewu terminal Twin 3.0 dla XTender-T tak, aby kierowca mógł dokonywać kalibracji oraz opróżniać zbiornik z resztek tak łatwo, jak to tylko możliwe. Dzięki sterowaniu ISOBUS z X-Tender-T możliwe jest także dawkowanie nawozu specyficzne dla poszczególnych części pola.

Oprócz nowego X-Tender-T firma Amazone proponuje już od poprzedniego roku X-Tender jako zbiornik do montażu na TUZ ciągnika. Z tym zbiornikiem można również optymalnie łączyć siew i nawożenie.