BOOKS AND MORE
BOOKS AND MORE

Brona wirnikowa KE

Szczegóły

KE Special – stabilna waga lekka

KE Special – Das stabile Leichtgewicht!

Dla ciągników do 140 KM idealne rozwiązanie to KE,  ponieważ jest równocześnie lekka i stabilna. KE Special o szerokości roboczej 3 m waży jedynie 850 kg. Cały agregat uprawowo siewny złożony z zębatego wału ugniatającego oraz nabudowanego siewnika AD ma masę tylko 1900 kg.

KE Super – niezawodny długodystansowiec

KE Special – Das stabile Leichtgewicht!

Dla wysokich wymagań gospodarstw o nowoczesnej uprawie roślin odpowiednią maszyną jest KE Super. Dzięki swojej sile doskonale wytrzymuje długotrwałe obciążenia. Dla ciągników do 180 KM, brona wirnikowa KE Super to prawidłowy wybór przy wydajnych agregatach uprawowo siewnych.

Dużo wolnego miejsca i stabilność w AMAZONE!

Große Freiräume und Stabilität bei AMAZONE!

10 wirników na 3 m szerokości roboczej oznacza dużo wolnego miejsca oraz stabilne elementy napędu, mocne zęby i lepszy przepływ materiału..

Przesunięte rozmieszczenie zębów gwarantuje spokojny bieg maszyny: przy bronach wirnikowych i kultywatorach wirnikowych AMAZONE, zęby są wzajemnie ustawione pod specjalnie dobranym kątem. Gwarantuje to równomierne rozdrabnianie gleby oraz spokojny bieg maszyn. Wyeliminowano tu wszelkie wstrząsy i skokowe obciążenia. Maszyny są chronione, zapotrzebowanie mocy oraz zużycie paliwa zostały zmniejszone.

Long-Life-Drive – Dla wszystkich bron wirnikowych i kultywatorów wirnikowych

„Long-Life-Drive“ Antriebssystem

Jakość w systemie:
Long-Life-Drive jest systemem napędu dbającym w bronach wirnikowych i kultywatorach wirnikowych AMAZONE o długą żywotność, maksymalnie spokojną pracę i wysoką wartość przy odsprzedaży. Koła zębate oraz łożyska pracują w kąpieli olejowej i tym samym są bezobsługowe – bez smarowników.

(1) Zwarta przekładnia
(2) Ulepszone cieplnie koła walcowe z dużym uzębieniem
(3) Dokładne odległości wszystkich gniazd łożysk dla maksymalnie spokojnej pracy
(4) Odporne na obciążenia, szeroko rozstawione łożyska stożkowe
(5) Więcej wolnej przestrzeni między wirnikami zębów a gładką podstawą obudowy gwarantujące swobodny siew w mulcz i optymalną przepustowość
(6) Dwustopniowe uszczelnienie z kasetowymi uszczelniaczami wałków, chroniące przed utratą oleju oraz uszczelniacze labiryntowe zapobiegające wciąganiu włókien roślinnych i brudu
(7) Uchwyt i wałek wykute z jednego kawałka materiału i z dużą średnicą wałka, brona wirnikowa KE ∅ = 45 mm/kultywator wirnikowy KG i KX ∅ = 60 mm
(8) System Quick + Safe to beznarzędziowa wymiana zębów i zabezpieczenie przeciwkamieniowe

Przekładnia e-box

e-box Getriebe für KE Special

Bezpośrednia droga!
Zwykła przekładnia kątowa przekierowuje siłę tylko raz i przechodzi ona bezpośrednio do dźwigarów zębów.
Daje to oszczędność paliwa. Mniejsza liczba kół zębatych oznacza mniej tarcia wewnętrznego, mniejsze wytwarzanie ciepła oraz mniejszą ścieralność.
Duże momenty obrotowe występują dopiero bezpośrednio na dźwigarach zębów. Dba to o wyższą wytrzymałość i chroni ciągnik.

Zmiana liczby obrotów: Łatwo i szybko!
Liczbę obrotów zębów można zmienić bez użycia narzędzi przez wzajemną zamianę dwóch kół stożkowych. Umożliwia to optymalne dopasowanie do aktualnych warunków glebowych, jest proste w obsłudze i niedrogie, ponieważ nie potrzeba dodatkowych kół wymiennych.

KE Special: Tylko 850 kg na 3 m!
e-box jest lżejsza od innych przekładni. Wynik to oszczędność paliwa i siły udźwigu. Tę bronę wirnikową podnoszą również małe ciągniki.

Quick-System – System szybkiej wymiany zębów

Schneller Zinkenwechsel

Zęby są wsuwane w kieszenie uchwytów mocowane sworzniami i zabezpieczane sprężystymi zawleczkami. Prościej i szybciej już nie można. Wyeliminowano wymagające dociągania, śruby mocujące. Przejście od zębów „pod kątem” do zębów ustawionych ciągnąco, wykonywane jest łatwo i szybko. Kute, wykonane z utwardzanej stali zęby są elastyczne i odporne na ścieranie.

System-System – Zintegrowane zabezpieczenie przed kamieniami

Amazone KE, KG, KX - Integrierte Steinsicherung

Sprężyste zamocowanie zębów umożliwia ich odchylanie si na kamieniach. Zęby są mocno naprężone w kieszeniach po środku uchwytów. Rozszerzone na zewnątrz kieszenie pozwalają na ruch zębów w ich wnętrzu. Gdy czubek zęba trafi na kamień, twarde uderzenie jest amortyzowane. Takie zamocowanie zębów daje bezpieczeństwo pracy na glebach kamienistych i umożliwia ustawienie zębów w KX oraz KG w pozycji „pod kątem”.

Dużo wolnej przestrzenie w KE, KX i KG

Große Freiräume bei KE, KX und KG

Dzięki wysokiej ramie, absolutnie gładkiej podstawie przekładni i długim zębom, między zębami a ich uchwytami tworzy się dużo wolnego miejsca. Pozwala to na swobodne przemieszczanie się większych ilości gleby lub słomy. Zęby mogą być używane bardzo długo, co oznacza zmniejszenie kosztów eksploatacji. Otrzymuje się znakomitą strukturę gleby przed siewem, tworzącą optymalne warunki dla wschodów młodych roślin.

Belka równająca

Planierbalken

Belka równająca niweluje przepływ ziemi między broną wirnikową a wałem i wciska kamienie w dół . Wysokość belki ustawia się szybko i wygodnie korbą. Belka równająca za agregatem uprawowym stwarza warunki dla równego ugniecenia gleby przez podążający z tyłu wał.

"Z dużym, klinowym wałem pierścieniowym na glebach średnich do ciężkich i w różnych warunkach osiągnęliśmy nardzo dobre wyniki pracy, nie tylko ze względu na (amortyzowaną gumowo!) belkę równającą. Przestawianie wysokości  ma doskonały mechanizm dźwigniowy."

(profi 8-2013, Test kultywatora wirnikowego AMAZONE KG 6001-2) 

Mimośrodowe sworznie - dokładne ustawienie głębokości

Tiefeneinstellung

Głębokość roboczą brony wirnikowej ustala się przez przełożenie i obrócenie sprawdzonego, czworokątnego sworznia mimośrodowego AMAZONE w 16 stopniach. Podczas pracy ramię nośnr leży pod sworzniem mimośrodowym a przy unoszeniu układa się na wannie przekładni. W ten sposób brona może przeskakiwać nad kamieniami bez konieczności podnoszenia wału ugniatającego i siewnika. Chroni to zęby brony i elementy napędu.

Tarcze boczne

Seitenschilder

Sprężyście zamocowane tarcze boczne, odchylają się na kamieniach do góry. Długie ramię nośne i stabilne sprężyny, dają KE-Super bezpieczeństwo pracy na polach kamienistych. Dotyczy to wszystkich kultywatorów wirnikowych.

Ekstremalny odcinek kamienisty

Extreme Stein-Test-Strecke

Wszystkie maszyny uprawowe AMAZONE, zarówno nowe rozwiązania jak i pochodzące z seryjnej produkcji  sprawdzane są w celu dokonania ich oceny na bieżąco, przy najwyższych obciążeniach tak, aby zapewnić ich gotowość do praktycznej pracy w najbardziej zróżnicowanych wrunkach. Daje to dodatkową pewność działania - także kultywatorom i bronom wirnikowym AMAZONE.