BOOKS AND MORE
BOOKS AND MORE

Krótki portret

Powstała w 1883, i od tego czasu w posiadaniu rodziny.

Miejsca produkcji: 
Główne zakłady w Hasbergen-Gaste koło Osnabrück - AMAZONEN-WERKE H. Dreyer GmbH & Co. KG 
Zakłady  w Hude koło Oldenburga - AMAZONEN-WERKE H. Dreyer GmbH & Co. KG
Zakłady w Forbach / Francja - AMAZONE S.A. Forbach 
Zakłady w Lipsku / Saksonia - BBG Maszyny uprawowe Leipzig GmbH & Co. KG
Zakłady w Samarze / Rosja - GAG Eurotechnik
Zakłady w Tecklenburg-Leeden - AMAZONE Technologie Leeden GmbH & Co. KG

Przedstawicielstwa handlowe w  Wielkiej Brytanii, Francji, Kanadzie, na Ukrainie, Węgrzech w Chinach, Rosji i Kazachstanie

Pracownicy grupy AMAZONE: ok. 1.850 
Udział eksportu: ok. 80 % obrotów z ponad 70 krajami

AMAZONEN-WERKE są specjalistą w produkcji rozsiewaczy nawozów, siewników, aktywnych (kultywatory wirnikowe i brony wirnikowe) oraz pasywnych (kultywatory i brony talerzowe) narzędzi uprawowych, siewników punktowych oraz opryskiwaczy do ochrony roślin. Oprócz tego, firma AMAZONE od wielu lat produkuje  maszyny do pielęgnacji parków i terenów zielonych oraz sprzęt dla służb zimowych.

Do głównych odbiorców maszyn AMAZONE należą nie tylko gospodarstwa rolne o średniej wielkości ale w coraz większym stopniu także gospodarstwa wielkopowierzchniowe i firmy świadczące usługi rolnicze.

Produkty AMAZONE znane są z

  • jakości i niezawodności
  • innowacyjności i zdolności do efektywnego działania 
  • ponadprzeciętnej wydajności
  • znakomitej jakości pracy
  • szybkiego i dobrze wyszkolonego serwisu
  • świetnego zaopatrzenia w części zamienne
  • wysokiej wartości maszyn używanych przy ich odsprzedaży

Oprócz tego, firma  AMAZONE oferuje wyjątkowy serwis nawozowy, gdzie klienci otrzymują również telefonicznie porady doczyczące wszystkich – także nieznanych – rodzajów nawozu. AMAZONE zamieszcza bogate informacje serwisowe także w internecie, np. katalogi części zamiennych, tabele rozsiewu itd..

32 medale zdobyte na ostatnich dziesięciu wystawach Agritechnica świadczą o tym, że AMAZONE należy do najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w branży.

AMAZONEN-WERKE pokazaują, że średniej wielkości przedsiębiorstwo rodzinne może zarówno w Niemczech jak i na rynku międzynarodowym skutecznie konkurować również z wielkimi koncernami.

Kierownictwo firmy AMAZONEN-WERKE sprawują inż, dypl. Christian Dreyer oraz inż. dypl. dr. Justus Dreyer, przedstawiciele 4 pokolenia rodziny Dreyer. Są oni zdecydowani kontynuować tradycje niezależnego, pomyślnie rozwijającego się przedsiębiorstwa.