BOOKS AND MORE
BOOKS AND MORE

Serwis nawozowy AMAZONE

Streuhalle

Jako jeden z największych europejskich producentów rozsiewaczy nawozów, AMAZONEN-WERKE nieustanie troszczą się o stawianie do dyspozycji rolników maszyn o jak najlepszych efektach pracy, uwzględniających wymagania przepisów z zakresu ochrony środowiska.  W rozwoju i badaniach posiadamy od końca roku 2009 nową halę testowania rozsiewaczy.  Tu właśnie prowadzone są między innymi podstawowe badania  pozwalające odpowiedzieć na stawiane nam pytania. Ocena wyników badań odbywa się poprzez wspierane komputerowo symulacje. Za pomocą testów rozsiewu ustala sie tu zalecane wartości nastaw dla tabeli rozsiewu.

Pełne informacje o nowej hali testowej oraz video na ten temat, znajdą Państwo u dołu tej strony.

Bank danych o nawozach 

Dla rolników oraz przedsiębiorców świadczących usługi ważne jest, aby przy pracy z odśrodkowymi rozsiewaczami nawozów dysponować informacjami pozwalającymi precyzyjnie ustawić maszyny.
Obszerne tabele rozsiewu, łatwe w obsłudze wyposażenie pomiarowe i do prób kręconych oraz dostępny telefonicznie serwis nawozowy  AMAZONE stanowią to nieocenioną pomoc. 
Każdy z użytkowników rozsiewaczy nawozów AMAZONE może poprzez internet sprawdzić ustawienie swojej maszyny zależnie od jej typu oraz rodzaju rozsiewanego nawozu.  Nasz serwer sięga przy tym do ogromnego banku danych. Zaletą  korzystania z serwisu online jest natychmiastowa dostępność najnowszych wyników nastaw dla nawozów wchodzących na rynek. Oprócz tego rolnicy i przedsiębiorcy świadczący usługi mogą w każdej chwili sprawdzić, czy posiadane przez nich tabele rozsiewu są nadal  aktualne. 

Test laboratoryjny

Obok hali testowej,  AMAZONE dysponuje także serwisem nawozowym: przy trudnych rodzajach nawozów użytkownicy rozsiewaczy nawozów Amazone mogą uzyskiwać także porady telefoniczne. Bank danych w większości wypadków  dysponuje prawidłowymi zaleceniami wartości nastaw. Jeżeli nawozu nie ma jeszcze w banku danych, można po dostarczeniu 5 kg próbki nawozu uzyskać zalecenia wartości nastaw. Wystarczy pobrać kartę serwisową

Nasz serwis nawozowy osiągalny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00 pod numerem telefonu +49 05405 501-111, przez WhatsApp +49 (0)175 488 9573 albo przez fax nr  +49 (0) 5405 501-374. Oprócz tego serwis nawozowy jest dostępny wiosną w wydłużonym czasie pracy.

Służby ruchome

Do kontroli  odśrodkowych rozsiewaczy nawozów w warunkach praktyki, mamy do dyspozycji ruchome stanowisko pomiarowe. Uwzględniane są przy tym wszystkie specjalne okoliczności i stan techniki panujące w gospodarstwie. Można zawsze wezwać doświadczonych pracowników z zestawem pomiarowym.  Oprócz tego, na życzenie klienta  możliwa jest również usługa serwisowa.

Serwis nawozowy APP

DüngeService-App auf iPhone

Amazone proponuje swój serwis nawozowy także jako aplikację na smartfon. W ten sposób, zależnie od typu maszyny, szerokości roboczej, rodzaju nawozu i dawki rozsiewu można zawsze sprawdzić precyzyjne zalecenia nastaw dla otwarcia zasuw oraz ustawienia kąta tarcz rozsiewających.

EasyCheck – Precyzyjny rozsiew jeszcze prostszy!

EasyCheck

Cyfrowe, mobilne stanowisko testowe w celu usprawnienia optymalizacji rozdziału poprzecznego.

Zamiast pojemników testowych, jak w przypadku klasycznego mobilnego stanowiska testowego, system EasyCheck składa się z zaledwie 16 lekkich gumowych mat testowych i aplikacji EasyCheck na smartfony. Maty testowe układa się w określonej odległości od ścieżki technologicznej. Następnie odpowiednie ścieżki technologiczne są nawożone, a maty z zebranymi granulami nawozu są fotografowane przez smartfon. Aplikacja automatycznie porównuje ilość nawozu zebraną na matach testowych poszczególnych rzędów z ilością optymalną dla konkretnego badania. Jeśli wynik rozsiewu nie jest optymalny, aplikacja proponuje odpowiednie korekty ustawienia danego rozsiewacza nawozów.

Najnowocześniejsza na świecie hala testu rozrzutników

Testvorrichtungen neue Düngersstreuer-Testhalle

Wraz z nową halą testowania rozsiewaczy nawozów służącą do badań, rozwoju i seryjnej oceny maszyn AMAZONE  posiada teraz najnowocześniejszą na świecie technikę  oceny rozsiewaczy nawozów w zakresie rozdziału  zarówno nawozu jak też innych rozsiewanych substancji.

Skonstruowane w trakcie budowy hali całkowicie nowe urządzenia badawcze obejmujące wszystkie technologie pomiarów i oceny pozwalają na dokonanie znaczących ulepszeń. Można tu teraz badać rozsiewacze nawozów o szerokości roboczej do 72 m, jeszcze szybciej testować nowe rodzaje nawozów pod względem właściwości rozsiewowych i możliwie najkrótszym czasie aktualizować zalecenia dotyczące nastaw rozsiewaczy nawozów Amazone.

Gdy wejdzie się do nowej hali, jako pierwsza rzuca się w oczy napędzana hydraulicznie i wyposażona w komory wagowe obrotowa, podnoszona platforma. Można na niej zamontować jednocześnie dwa rozsiewacze nawozów. Wzdłuż centralnej osi podłużnej rozpoczynającej się na platformie znajduje się belka pomiarowa o długości 42 m, zawierająca 84 lejki wychwytujące o rozmiarach 50 na 50 cm. Każdy z tych lejków ma własny pojemnik pomiarowy, zamontowany na komorze ważenia online.

Gdy prowadzi się test rozsiewu, zamontowane na platformie rozsiewacze obracają się ze zdefiniowaną prędkością wokół osi pionowej i rozsiewają ustawioną dawkę nawozu. Równolegle do tego, 84 komory ważenia online ważą wychwycony nawóz z częstotliwością 5 pomiarów na sekundę. W ten sposób, podczas jednego testu uzyskuje się dziesiątki tysięcy wyników które są przeliczane poprzez komputerowy program symulacyjny na rzeczywisty obraz rozsiewu. Za pomocą nowej technologii ważenia online możliwe jest teraz sprawdzenie nie tylko rozdziału poprzecznego ale także analiza przestrzennego rozkładu nawozu. Ma to ogromne zalety podczas budowy nowych roizsiewaczy oraz przy technologiach takich, jak np. automatyczne włączanie sekcji szerokości (GPS-Switch).

Obok szybkich i dokładnych wyników dokonano tu jeszcze kilku ulepszeń. Ze względu na to, że na ramie platformy można jednocześnie zamontować dwa rozsiewacze nawozów, skrócono czas przezbrajania systemu: Podczas oceny 1 rozsiewacza można wykonywać próbę 2 rozsiewacza.  Dzięki tym innowacjom ilość badań znacznie się zwiększyła: z wcześniejszych 12 do dzisiejszych 100 prób / dziennie. Korzyści przekładają się także na ochronę podstawowych zasobów środowiska: Zapotrzebowanie hali na energię w celu zachowania wilgotnoći powietrza i klimatyzacji zredukowano o 40%. Nowa podłoga i centralny przenośnik podłogowy dają znacznie większą elastyczność i szybkość czyszczenia hali. Nawóz zbierany jest delikatnie i w dobrej jakości dostarczany jest do rozsiewu rolnikom z regionu.

Do praktycznego wykorzystania rozsiewaczy nawozów  Amazone decydującym jest, że serwis nawozowy  AMAZONE pozwala na ekonomiczne a jednocześnie przyjazne dla środowiska  nawożenie. Już od 25  lat badane tu są nawozy z kraju i zagranicy.  Wszystkie, istotne dla rozsiewu dane ustalane są w hali testowej  AMAZONE i zachowywane w banku danch.

Video - DüngeService 2010

Get Adobe Flash player